Suplementy witaminowe

Suplementy witaminowe: dobieraj je do swojego stylu życia

Posted On
Posted By Robert

Witaminy i minerały potrafią wnieść do naszego życia wiele dobrego. Choć nie zastąpią nam one pełnowartościowego pożywienia to mogą skutecznie uzupełnić niedobory niektórych składników w diecie. Zaopatrzenie się w multiwitaminę, przeciwutleniacze czy pojedyncze substancje takie jak witamina D3 to wygodny sposób na to, aby upewnić się, że nasz organizm otrzymuje to, czego faktycznie potrzebuje. Dowiedz się jak dobierać suplementy witaminowe do swojego stylu życia, jakie z nich sprawdzą się u sportowców oraz czego powinny unikać kobiety planujące ciąże.

Uzupełnij swój styl życia o niezbędne witaminy

Czujesz znużenie w ciągu dnia, a wieczorem nie możesz zasnąć?  Planujesz zrzucić zbędne kilogramy, ale nie czujesz się do tego na siłach? Wypróbuj suplementy witaminowe zawierające cynk, sole magnezu oraz potas. Są to witaminy uczestniczące w szeregu przemian metabolicznych i syntezie hormonów płciowych. Magnez jest niezbędny do tego, aby komórki nerwowe mogły się ze sobą komunikować poprzez wysyłanie impulsów. Cynk w połączeniu z witaminą B6 pozwoli utrzymać wigor oraz prawidłowy stan układu odpornościowego.

Suplementy witaminowe dla sportowców to kategoria, w której nie można pominąć połączenia witaminy D3 z K2. Większość z nas swój trening wykonuje pod zamkniętym dachem, przez co mamy jeszcze mniej czasu na spacery i aktywność fizyczną na zewnątrz. Tak samo nie sprzyja nam okres zimowy, kiedy dostęp do światła słonecznego jest znacznie utrudniony. Włącznie tych witamin do swojej diety pozwoli uniknąć jednych z najczęściej występujących niedoborów przyczyniających się do pogorszonego samopoczucia, a nawet nastrojów depresyjnych.

Zadbaj o wspólne zdrowie poprzez suplementy witaminowe przed ciążą

Planujesz ciążę i chcesz, aby Twoje dziecko było zdrowe? Przyjmuj witaminę B w postaci folianu, aby usprawnić reakcji odpowiedzialnych za podziały komórkowe i wzrost tkanek matczyny. Zadbaj o odpowiednią podaż jodu, aby gruczoł tarczycy wytwarzał należytą ilość niezbędnych hormonów. Pamiętaj o witaminie B12, która jest niezbędna do utrzymania prawidłowego stanu układu nerwowego oraz funkcji kognitywnych.

Zarówno w trakcie planowania ciąży, jak i już po jej zajściu należy mieć na uwadze możliwe zagrożenia. Spożywanie wielu suplementów witaminowych w tym okresie jest niewskazane i najlepiej wybierać te, które są specjalnie oznaczone jako przeznaczone dla przyszłych matek. I tak trzeba koniecznie wykluczyć witaminę A, E czy pluskawicę.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez whatwolf - pl.freepik.com

Related Post